Kişisel Blog
İnanç Kabadayı hakkında
İTÜ İnşaat Mühendisliği’nden mezun olur olmaz profesyonel iş hayatına atıldım. Saha mühendisliğinden koordinatörlüğe kadar sektörün hemen her biriminde görev yaptım. Yani inşaat sektörünün mutfağında yetiştim denilebilir. Profesyonel çalışma hayatım boyunca gayrimenkul sektörünün ihtiyaçlarını, eksikliklerini ve beklentilerini yakından inceleme fırsatı buldum. Profesyonel iş hayatımı tamamlayıp girişimci olarak yeni bir kariyer planlamasına adım attım. Mesleki eğitimim ve edindiğim tecrübelerden yola çıkarak hayata geçirdiğimiz Ege Yapı da bu ihtiyaçları, çağın gerekliliklerine uygun olarak karşılamak için yola çıktı.

Bu süreçte teknoloji, inovasyon ve dünyada yaşanan değişimler, benim için en temel yol göstericiler oldu. Her gün yeni bir şey öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum. Öğrendikçe de bunu nasıl bir adım öteye götürebileceğime dair analizler yapıyorum. Hiç şüphesiz; iş hayatındaki başarıları etkileyen pek çok faktör var, ama bir tanesi var ki tamamen kişinin kendi kontrolünde. Benim için bitmek bilmeyen, her gün yeniden başlayan ve heyecanlı bir yol olan kişisel gelişime verdiğim önem, iş hayatımdaki başarılarımı da derinden etkilemiştir.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev alıyorum. Çünkü toplumsal eşitlik için sosyal sorumluluk projelerinin önemine inanıyorum. Ayrıca bir toplumun gelişmişlik düzeyinin kendini öncelikle kültür ve sanatta gösterdiğini düşünüyorum. Bu nedenle kültür ve sanat organizasyonlarına da zaman ayırmaya çalışıyorum. Dünyada gayrimenkul, teknoloji ve girişimcilik alanlarında yaşanan gelişmeler de yakından takip ettiğim konular arasında. Özellikle bu alanlarda, yeni teknolojiler ve trendler hakkında edindiğim bilgileri, gençliğimden bugüne edindiğim tecrübelerle birleştirip fırsat buldukça paylaşmakla da yükümlü olduğumu düşünüyorum. Umarım paylaştığım bu bilgiler, benzer ilgi alanlarına sahip kişiler için aydınlatıcı olmayı başarır.
Girişimcilik
Şehircilik ve Çevre
İnovasyon